"הבסיס לכל זכויות בעלי החיים צריך להיות כלל הזהב: עלינו לנהוג בהם כפי שהיינו רוצים שהם ינהגו בנו, אילו הם היו בעמדה השלטת"
כריסטין סטיבנס

Error message

Notice: Undefined variable: icon in suggest_login() (line 58 of /home/tivonut/public_html/sites/all/themes/tivonut/template.php).

ספרים


ראו את החיה

עם כל היותה של התנועה למען שחרור בעלי החיים דבר מובן מאליו לכל מי שיש חמלה בליבו, הרי שמדובר בתנועה מהפכנית שורשית – מהפיכה שפירושה הכרה מלאה במעמדם הקיומי של בעלי החיים, בערך החיים של כל כך הרבה מינים ביולוגיים שאינם בני אדם. זו הסטה היסטורית חריגה בהרבה מובנים ועם זאת מתבקשת מאין כמוה. מהפיכה כזו דורשת עבודה רבה, התמדה רבת שנים ומאבקים, לרוחב, לאורך ולעומק. בשורה תחתונה מדובר בנִרמוּל זכויות בעלי החיים אל תוך כלל החיים האנושיים, מתודעת הפרט אל החברות, התרבויות, הממסדים, מערכות החינוך, מערכות המשפט והחוק.
אנחנו רק בתחילתה של דרך ארוכה שהיא תיקון לאחור של מסורת אנושית היסטורית מקולקלת, התפכחות ותיקון לעתיד לבוא ליצירת הווה חדש, היסטוריה חדשה. לשם כך זקוקים להעמקה ומחקר בכל התחומים, לירידה אל שורשינו התרבותיים, החינוכיים והערכיים ליצירת תודעה מחודשת, שפה מחודשת ואורח חיים מחודש הלוקחים בחשבון כמובן-מאליו את ערך החיים של כל בעלי החיים באשר הם.
ספרו של אורן בן יוסף, "ראו את החיה" הוא חלק מן הדרך הגדולה הזו של כינון תודעה ערכית מחודשת. אורן בן יוסף מתבונן לאחור בהופעות תרבותיות שונות ונועץ סיכות תובנה המאירות את שורשי העיוות שהלכו והתעצמו לממדים נוראים. הארות אלו מעירות אותנו. בכוחן להקיץ את מי שטרם התעוררו וגם עבור מי שכבר התעוררו ובחרו בדרך החמלה למען החיים כולם – הן מוסיפות התעוררות נוספת ומבט מרענן שיעגנו אותם בהקשר התרבותי הקשה שכנגדו הם חומלים וירחיבו את התמונה של תהומות העיוות לתוכו נולדנו. צריכים פיגומים תבוניים רבים בכדי להשתחרר ממחשבות והרגשות והתנהגויות ישנות ובכדי לבנות בניין חדש של תודעה ואורח חיים. "ראו את החיה" מציע לנו מסלול פיגומים כזה, עוזר לנו להיבנות מחדש למען בעלי החיים.
את ספרו של אורן בן יוסף, הראשון בהוצאת "דרור" למען בעלי החיים, ניתן לקנות כבר עכשיו ב"אינדיבוק" (עותק מודפס או דיגיטלי), ובקרוב גם בחנויות ספרים נבחרות:
http://indiebook.co.il/…/%D7%A8%D7%90%D7%95-%D7%90%D7%AA-%…/


אנא המתן
למצב עריכה הוספת שאלה חדשה שמור את השינויים
טוען...