"טבעונות זו לא דיאטה, זו תנועת שחרור"
אדי מאך

Error message

Notice: Undefined variable: icon in suggest_login() (line 58 of /home/tivonut/public_html/sites/all/themes/tivonut/template.php).

מה הבעיה עם שמן דקלים ?

תשובה של אמנון יונש, בתגובה לפוסט של שי גולדשטיין בפייסבוק:שמן דקלים לא הורג קופים.

מה שהורג קופי אורנגוטן זה כריתת יערות גשם. כורתים יערות גשם, כי יש מחסור בקרקעות ויש מחסור בקרקעות, בגלל תעשיות שמבזבזות קרקעות.

התעשייה הבזבזנית ביותר בקרקע היא תעשיית המזון מהחי. רוב שטחי החקלאות בעולם מנוצלים לתעשייה זו. זה יוצר חוסר בקרקעות שאותו משלימים על ידי כריתת יערות. השטחים החדשים לא תמיד מנוצלים לתעשיית המזון מהחי. לפעמים נדחקים אליהם גידולים אחרים, בגלל שתעשיית המזון מהחי משתלטת על השטחים הקיימים. בין הגידולים האלה, נמצאים גם דקלי השמן ולכן נוטים להאשים אותם, למרות שלא הם אחראים למחסור בקרקע.

שמן דקלים הוא דווקא גידול יעיל מאד מבחינת תפוקה לשטח קרקע, יותר משמנים אחרים. לכן החרמת שמן דקלים ומעבר לשמנים אחרים, דווקא יגרמו לצריכה של יותר משאבי קרקע ולא יפתרו את הבעיה.

נראה שלאנשים יותר נוח לצאת כנגד שמן דקלים ובעיקר לבוא בדרישה לתעשיות שישנו את סוג השמן, במקום לעשות שינוי בעצמם. הקמפיין הזה מסית למעשה את האשם מהאשם האמיתי בניצול המשאבים וכריתת היערות - תעשיית המזון מהחי.


שיחות בטבעונים ומתעניינים על שמן דקלים:

https://www.facebook.com/groups/veganism.israel/permalink/1993925793989176/


אנא המתן
למצב עריכה הוספת שאלה חדשה שמור את השינויים
טוען...